SENDİKAMIZIN 6. OLAĞAN KONGRESİ ŞUBE SEÇİM TAKVİMİ, DELEGE SAYILARI VE SANDIK BÖLGELERİ BELİRLENDİ.


3212 | 03.09.2018
| |

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI

SEÇİM TAKVİMİ-2018

 

İŞLEM

 

TARİH

 

İLGİLİSİ

 

Seçim Süreci Teşkilat Eğitim Programı

 

1-3 Ağustos 2018

(Bir günlük eğitim)

 

Genel Merkez

 

15 Mayıs üye mutabakatlarına göre ilçe, üniversite, KYK gibi temsilciliklerdeki her bir işyerlerinin (ilçe müdürlükleri, il müdürlükleri, okul, rektörlük, fakülte, yüksekokul, yurt vb) üyelerini ayrı ayrı doğru bir şekilde girilmesi ve söz konusu temsilciliklerdeki üye sayısı ile bu temsilcilik kapsamındaki işyerlerindeki üye sayılarının uygunluğunun sağlaması

 

 

10 Ağustos 2018 tarihine kadar

 

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

 

Üye takip sisteminde üyelerin kadro durumunun güncellenmesi (4/A-4/B)

 

10 Ağustos 2018 tarihine kadar

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

İşyeri (il müdürlükleri, ilçe müdürlükleri, okul, rektörlük, fakülte, yüksekokul, yurt vb) isimlerinin güncellenmesi ve şubelerce kontrollerinin sağlanması

 

1-15 Ağustos 2018

Genel Merkez, Şube Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

Temsilcilik/şube delege seçimlerinin yapılacağı yeri,  

Seçim yeri şube binası ve temsilcilik binası değilse seçim yeri (üniversite ve Kredi Yurtlar Kurumu hariç ilçe ilçe ayrı olacak şekilde)  için ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılarak izinlerin alınması

(Üniversite ve Kredi Yurtlar Kurumu hariç her ilçenin seçim yeri o ilçenin fiziki sınırları içinde ve aynı merkezde olacak şekilde belirlenmesi)

 

 

25 Ağustos 2018 tarihine kadar

 

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

Sendika aidatlı üye listelerinin güncellenmesi;

15 Ağustos 2018 tarihinde üye aidatı kesilen üye listelerinin güncellenmesi ve aidatlı üye listeleri şubeler tarafından kontrol edilerek seçim sandık bölgeleri ve okullara göre seçmen listesi şeklinde hazırlanması

 

 

15 – 27 Ağustos 2018

Genel Merkez, Şube Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

Seçim sürecine ilişkin Şube Yönetim Kurulu kararı alınması
(İşyeri, temsilcilik ve delege seçim tarihlerinin, şube genel kurul tarihinin, yer ve saatinin belirlenmesi, sandık bölgelerinin/delege sayılarının belirlenmesi vb.)

 

27 Ağustos 2018’e kadar

 

Şube Yönetim Kurulu

İşyeri, Temsilcilik ve Delege seçimlerinin duyurulması

Sandık bölgelerinin, bölgeye dâhil işyerlerinin ve delege sayılarının ilgili şubenin şube binasında ve web sayfasından duyurulması

 

 

 

3 – 9 Eylül 2018

Şube Yönetim Kurulu

Seçmen listelerinin duyurulması

(seçmen listelerinin şube binasında askıya çıkarılması)

Tüm üyelere cep mesaj ile seçim takviminin duyurulması

 

3 – 9 Eylül 2018

Genel Merkez

ve

Şube Yönetim Kurulu

Oy kullanacak üyelerin (seçmenlerin) oy kullanacakları seçim sandık bilgilerine internet ortamında üyenin erişimine açılması

 

5 – 14 Eylül 2018

 

Genel Merkez

 

İşyeri temsilcilik seçimlerinin gerçekleştirilmesi ve üye takip sistemine girilmesi

 

9 – 20 Eylül 2018

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

 

Seçmen listelerine, Sandık bölgeleri ve delege dağılımı belirlenmesine karşı itiraz süresi

 

 

10 – 14 Eylül 2018

Genel Merkez

ve

Şube Yönetim Kurulu

 

İtirazların değerlendirilmesi ve kararlaştırılması

 

11 – 16 Eylül 2018

Genel Merkez

ve

Şube Yönetim Kurulu

 

Delege aday başvurularının alınması ve sisteme girilmesi

 

 

17 – 23 Eylül 2018

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

 

Delege seçimlerine ilişkin ilana çıkılması (kesinleşen delege aday listelerinin ve seçmen listelerinin ilanı)

Şube binasında ve şube web sayfasında Seçim Yönetmeliğinin 17 nci maddesine göre seçim gününün, seçimlerin yapılacağı yerin, oy kullanma işleminin başlayış ve bitiş saatlerinin, sandık bölgelerine göre oy kullanacak üyeler ile delege aday listelerinin ve oy kullanma sırasında uyulacak kuralların ilanı

 

 

 

 

24 Eylül 2018

 

 

Şube Yönetim Kurulu

Temsilcilik (ilçe, Üniversite)seçimlerine ilişkin ilana çıkılması

24 Eylül 2018

Şube Yönetim Kurulu

Oy kullanması kesinleşmiş üyelerin (seçmenlerin) oy kullanacak seçim sandık bilgilerine internet ortamında üyenin ulaşımına açılması

24 – 28 Eylül 2018

Genel Merkez

 

Delege aday listelerinin askıya çıkarılması ve itiraz süresi

24 Eylül – 2 Ekim 2018

Genel Merkez

ve

Şube Yönetim Kurulu

Şube Delege ve Temsilcilik (İlçe/Üniversite) seçimlerinin gerçekleştirilmesi ve sonuçların sisteme girilmesi

 

6 – 14 Ekim 2018

 

Şube Yönetim Kurulu

 

Delege seçim sonuçlarının ilanı (askı) ve itiraz süresi

Şube binasında ve şube web sayfasında ilan

Delege seçimlerinin sonuçlandırılmasını takip eden 3 (üç) gün boyunca

Genel Merkez

Ve

Şube Yönetim Kurulu

Şube Genel Kurulunun yapılacağı kongre yeri ile ilgili yazışma ve izinlerin alınması

18 Ekim tarihine kadar

Şube Yönetim Kurulu

 

Şube Genel Kurulu Kararının alınması ve ilgili Şubenin Web Sayfasında İlanı

Şube genel kurul tarihinden en az 15 (onbeş) gün önce

Şube Yönetim Kurulu

 

İlçe seçim kuruluna başvuru

Şube genel kurul tarihinden en az 15 (onbeş) gün önce

Şube Yönetim Kurulu

 

Delege listelerinin ve diğer seçim kurulu evrakının ilan (askı) ve itiraz süresi

İlçe seçim kurulu tarafından evrakların şubeye teslimini takip eden 3 (üç) gün boyunca

(Şube genel kurul tarihinden en az yedi gün önce)

 

Şube Yönetim Kurulu

ve

Seçim Kurulları

Şube olağan genel kurullarının yapılması

3 – 25 Kasım 2018

Seçim Kurulları

Şube olağan genel kurul toplantılarına itiraz

Şube genel kurul tarihini takip eden 2 (iki) gün içinde

Seçim Kurulları

Şube zorunlu organ üyeleri ile üst kurul delegelerini içerir mazbataların sisteme girilmesi ve genel merkeze iletilmesi

Kesinleşmiş sonuçların ilçe seçim kurulu tutanağının teslimini izleyen 2 (iki) gün içinde

 

Şube Yönetim Kurulu

Genel Kurul

22-24 Şubat 2019

Genel Merkez

 
 

 

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI

İSTANBUL 3 NOLU ŞUBESİ

6. OLAĞAN GENEL KURUL SÜRECİNE İLİŞKİN

İLAN

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Yönetim Kurulu’nun seçim sürecine ve takvimine ilişkin 09/08/2018 tarihli ve 405 sayılı kararı gereğince, Şube Yönetim Kurulu’nun 09/08/2018 tarihli ve 69 sayılı kararıyla;

  1. Eğitimciler Birliği Sendikası Seçim Yönetmeliğinin 14’üncü maddesi çerçevesinde, şubemiz olağan genel kurulu delege seçimlerinde, sandık bölgelerinin (alfabetik sıraya göre sandık bölgelerine dâhil işyerlerinin) ve delege dağılımının aşağıdaki şekilde belirlenmesine,

 

Sıra

İlçe

Sandık Kodu

Okul İsmi Harf Aralığı

Mutabakat Sayısı

Delege Sayısı

1

ATAŞEHİR

3403_3438_001

1-A

239

5

2

ATAŞEHİR

3403_3438_002

A-H

239

5

3

ATAŞEHİR

3403_3438_003

H-N

236

4

4

ATAŞEHİR

3403_3438_004

N-Z

236

4

 

 

TOPLAM

 

950

18

1

BEYKOZ

3403_3408_001

A-B

209

4

2

BEYKOZ

3403_3408_002

B-H

200

4

3

BEYKOZ

3403_3408_003

H-S

214

4

4

BEYKOZ

3403_3408_004

S-Z

210

4

 

 

Toplam

 

833

16

1

ÇEKMEKÖY

3403_3439_001

A-Ç

242

5

2

ÇEKMEKÖY

3403_3439_002

Ç-M

235

4

3

ÇEKMEKÖY

3403_3439_003

M-Y

241

5

 

 

Toplam

 

718

14

1

KADIKÖY

3403_3417_001

A-G

233

5

2

KADIKÖY

3403_3417_002

H-İ

231

4

3

KADIKÖY

3403_3417_003

K-M

221

4

4

KADIKÖY

3403_3417_004

M-Z

231

4

 

 

TOPLAM

 

916

17

1

SANCAKTEPE

3403_3440_001

A-H

260

5

2

SANCAKTEPE

3403_3440_002

İ-S

279

5

3

SANCAKTEPE

3403_3440_003

S

252

5

4

SANCAKTEPE

3403_3440_004

S-Y

250

5

 

 

Toplam

 

1041

20

1

ŞİLE

3403_3426_001

A-Ü

111

2

 

 

TOPLAM

 

111

2

1

ÜMRANİYE

3403_3429_001

1-A

263

5

2

ÜMRANİYE

3403_3429_002

B-F

273

5

3

ÜMRANİYE

3403_3429_003

G-İ

245

4

4

ÜMRANİYE

3403_3429_004

K-N

254

5

5

ÜMRANİYE

3403_3429_005

N-Ş

256

5

6

ÜMRANİYE

3403_3429_006

Ş-Ü

245

5

7

ÜMRANİYE

3403_3429_007

Ü-Z

246

5

 

 

Toplam

 

1782

34

1

ÜSKÜDAR

3403_3430_001

A-Ç

256

5

2

ÜSKÜDAR

3403_3430_002

Ç-H

303

6

3

ÜSKÜDAR

3403_3430_003

H-L

242

5

4

ÜSKÜDAR

3403_3430_004

M-S

236

4

5

ÜSKÜDAR

3403_3430_005

Ş-Ü

241

5

6

ÜSKÜDAR

3403_3430_006

Ü-Z

240

4

 

 

TOPLAM

 

1518

29

 

     

  1. Sandık bölgeleri (sandık bölgelerine dâhil işyerleri ile sandık bölgelerine düşen delege sayılarını içerir) listelerinin (şube web sayfasında ve şube hizmet binasında 3 – 9 Eylül 2018 tarihleri arasında duyurulmasına; buna ilişkin itirazların 10 – 14 Eylül 2018 tarihleri arasında itiraz gerekçelerini ve varsa itiraza esas bilgi ve belgeleri içerir yazılı bir dilekçeyle şube yönetim kuruluna yapılmasına,
  2. Delege adaylığı başvurularının, 17 – 23 Eylül 2018 tarihleri arasında, İstiklal Mah. Mithatpaşa Cad. Ağaoğlu İş Merkezi No: 9/72 ÜMRANİYE/İSTANBUL adresindeki şube hizmet binasında alınmasına,
  3. Delege aday listelerinin 24 Eylül – 2 Ekim 2018 tarihleri arasında şube web sayfasında ve şube hizmet binasında duyurulmasına; aynı süre içinde söz konusu listelere karşı itirazların, itiraz gerekçelerini ve varsa itiraza esas bilgi ve belgeleri içerir yazılı bir dilekçeyle şube yönetim kuruluna yapılmasına,
  4. Seçmen (üye) listelerinin 3 – 9 Eylül 2018 tarihleri arasında şube hizmet binasında duyurulmasına; buna ilişkin itirazların 10 – 14 Eylül 2018 tarihleri arasında itiraz gerekçelerini ve varsa itiraza esas bilgi ve belgeleri içerir yazılı bir dilekçeyle şube yönetim kuruluna yapılmasına,
  5. Temsilcilik ve delege seçimlerini yürütecek sandık kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimlerden üç gün önce belirlenerek şube hizmet binasında duyurulmasına,
  6. ATAŞEHİR ilçesi, ilçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 10 Ekim 2018 Çarşamba günü 17:00 – 20:00 saatleri arasında Ataşehir Özel Eğitim Meslek Okulu’nda (Eski adı Ataşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi) gerçekleştirilmesine,

BEYKOZ ilçesi, ilçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 12 Ekim 2018 Cuma günü 17:00-20:00 saatleri arasında Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilmesine,

ÇEKMEKÖY ilçesi, ilçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 08 Ekim 2018 Pazartesi günü 17:00 – 20:00 saatleri arasında Çekmeköy Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilmesine,

KADIKÖY ilçesi, ilçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 10 Ekim 2018 Çarşamba günü 17:00-20:00 saatleri arasında Kadıköy İstanbul Anadolu Lisesi’nde (Eski Adı Kenan Evren Anadolu Lisesi) gerçekleştirilmesine,

SANCAKTEPE ilçesi, ilçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 6 Ekim 2018 Cumartesi günü 13:00-17:00 saatleri arasında Samandıra Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilmesine,

ŞİLE ilçesi, ilçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 09 Ekim 2018 Salı günü 17:30-20:30 saatleri arasında Şile Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilmesine.

ÜMRANİYE ilçesi, ilçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 07 Ekim Pazar günü 13:00-17:00 saatleri arasında Ümraniye Erol İnce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilmesine,

ÜSKÜDAR ilçesi, ilçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 11 Ekim 2018 Perşembe günü 17:00-20:00 saatleri arasında Üsküdar Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilmesine,

  1. Temsilcilik ve delege seçim sonuçlarının (delege listesinin) şube web sayfasında ve şube hizmet binasında 14 – 16 Ekim 2018 tarihleri arasında duyurulmasına; buna ilişkin itirazların askı süresini takip eden üç gün içinde itiraz gerekçelerini ve varsa itiraza esas bilgi ve belgeleri içerir yazılı bir dilekçeyle şube yönetim kuruluna yapılmasına,
  2. Şube genel kurulunun 3 Kasım 2018 tarihinde, bu tarihte çoğunluk sağlanamadığı takdirde 17 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilmesine,
  3. Şube genel kurul ilanının ve gündeminin 15 Ekim 2018 tarihinde şube web sayfasında ve şube hizmet binasında üç gün süreyle ilanına,

karar verilmiş olup ilanen duyurulur.

 

Sandık bölgeleri (sandık bölgelerine dâhil işyerleri ile sandık bölgelerine düşen delege sayılarını içerir) listeler, sendika şube hizmet binasında askıya çıkarılmıştır.

Tüm ilçelerimizin sandık bilgilerine, ilanın sonunda bulunan PDF dosyalarından ulaşabilirsiniz.

Seçmen (üye) listeleri ise İstiklal Mah. Mithatpaşa Cad. Ağaoğlu İş Merkezi No: 9/72 ÜMRANİYE/İSTANBUL adresindeki şube hizmet binasında 3 – 9 Eylül 2018 tarihleri arasında 10.00 – 16.00 saatleri arasında incelenebilir.


ATAŞEHİR İŞYERİ SANDIK LİSTELERİ


BEYKOZ İŞYERİ SANDIK LİSTELERİ


ÇEKMEKÖY İŞYERİ SANDIK LİSTELERİ


KADIKÖY İŞYERİ SANDIK LİSTELERİ


SANCAKTEPE İŞYERİ SANDIK LİSTELERİ


ŞİLE İŞYERİ SANDIK LİSTELERİ


ÜMRANİYE İŞYERİ SANDIK LİSTELERİ


ÜSKÜDAR İŞYERİ SANDIK LİSTELERİ


 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top