İstanbul 3 Şubesi

'Eğitim' temalı 4. kısa film yarışmamız başlıyor.

 

          Eğitim-Bir-Sen olarak, kısa film yarışmasının dördüncüsünü düzenliyoruz.

          2014, 2015 ve 2016 yıllarında ses getiren, uzun süre konuşulan “Öğretmen”, “Örgütlenme” ve “Vefa” temalı kısa film yarışmaları gerçekleştirmiştik. Bu yıl da önemli bir konuya mercek tutmaya devam ediyoruz.

          Dördüncüsünü yapacağımız yarışmanın temasını “Eğitim” olarak belirledik. Eğitimin önemine dikkat çekmek, eğitim süreçlerinde yaşananları, eğitimin önemli ve özel taraflarına odaklanacak hikâyeleri ortaya çıkararak sinemanın etkileyici gücüyle buluşturmak; bu konuda toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla tertip edeceğimiz yarışmada filmler, olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilecek.

          1 Ekim 2017 tarihinde başlayacak ve kurmaca dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya son başvuru tarihi 14 Ocak 2018.

          Yarışmanın birincisi 15 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü 7 bin TL ile ödüllendirilecek. Bununla birlikte Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için 5 bin TL, Erol Battal Teşvik Ödülü için ise 3 bin TL verilecek.

          Yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, sendikamızın kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek programda ödüllerini alacak.

          Kısa film yarışmasına başvuru ve tüm detaylar için www.ebsyarisma.org  sitemizi ziyaret ediniz.