İstanbul 3 Şubesi
ŞUBE YÖNETİM KURULU
Erol ERMİŞ
ŞUBE BAŞKANI

 

1967 yılında Sinop'ta doğdu. İlk okulu Türkiye ve Almanya'da okudu. Orta okulu Sinop İmam Hatip Ortaokulu'nda, liseyi İstanbul Şişli ( Kağıthane ) İmam Hatip Lisesi'nde bitirdi. 

1985 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden 1989 yılında mezun oldu. Sırasıyla Bitlis Tatvan, Sakarya Karasu ve İsanbul Beykoz, Ataşehir, Kadıköy ve Ümraniye ilçelerinde Edebiyat öğretmenliği, müdür yardımcılığı ve müdürlük yaptı. 

Sendikacılık hayatına; çoğu kimsenin görev ve sorumluluk almak istemediği, 28 Şubat sürecinin bütün hızıyla devam ettiği 1999 yılında Beykoz ilçe başkan yardımcılığı ile başladı. 2000 yılından itibaren Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 Nolu Şubede sırasıyla Basın Yayın Sekreterliği, Şube Sekreterliği, Şube Başkan Vekilliği ve Şube Başkanlığı yaptı. Hâlen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı olarak görevine devam etmektedir. 

2008 yılında Ali Küçükkösen'in listesinde mecvut genel başkanımız Ali Yalçın'la birlikte yer aldı, genel merkez seçimlerine katıldı. 2019 yılında yapılan altıncı olağan genel kurulda teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığına bağımsız aday oldu.

Öğretmenler odası odaklı sendikacılığın öncülerinden olan Erol Ermiş, devamlı sahada ve üyelerin arasında olmayı, sorunları sürekli gündemde tutmayı önceledi. Yazı, demeç ve açıklamalarıyla ses getirdi, üyelerin duygu, düşünce ve taleplerine tercümanlık etti. 

15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmamak için her yıl eğitim çalışanları arası yarışma düzenleme fikrini ortaya attı ve belli bir süre bu yarışmalar yapıldı. Türkiye'de ve İslâm Dünyasında müslümanların durumu ve geleceği ile alakalı sürekli kafa yormakta, yazılar kaleme almaktadır. Bu yönüyle Akif İnan tarzı sendikacılığın günümüzdeki önemli temsilcilerinden biri olmayı başardı. 

Erol Ermiş, dünya mazlumlarıyla dayanışmaya özel önem vererek özellikle Balkanlar, Arakan ve Suriye'deki kardeşlerimizle, Türkiye'deki Suriyeli öğretmen ve öğrencilerle, uluslarası imam hatip öğrencileriyle yakından alâkadar oldu/oluyor. 

"Feda edilecek tek bir bir fert yoktur" prensibiyle hareket eder; ısrarla, inatla, sabırla herkesi kazanmaya gayret eder, bulunduğu yerde birliktelik, kardeşlik ve dayanışma ruhunu oluşturmayı başarır. 

Yirmi  üç yıllık sendikal deneyime sahip Ermiş, sendikanın 25 nolu üyesi olup sendikanın kurumsal hafızasına da sahiptir. Evli ve üç çocuk babasıdır.


OKTAY YILDIRIM
BAŞKAN YARDIMCISI

ŞUBE BAŞKAN VEKİLİ

 

 
HALİL İBRAHİM KOLANCI
BAŞKAN YARDIMCISI

TOPLU SÖZLEŞME VE MEVZUAT

 

 
İSMAİL YILDIRIM
BAŞKAN YARDIMCISI

TEŞKİLATLANMA

 

 
HURİYE DÖNMEZ
BAŞKAN YARDIMCISI

BASIN YAYIN VE İLETİŞİM

 

 
BAYRAM ATAKOĞLU
BAŞKAN YARDIMCISI

İDARİ VE MALİ İŞLER

 

 
CENGİZ DEMİRBAŞ 
BAŞKAN YARDIMCISI

EĞİTİM VE SOSYAL İŞLER